Psychoterapie online: O vlivu současné situace na naši psychiku

V současné době se situace mění z hodiny na hodinu – všichni jsme izolovaní v karanténě, nemůžeme se potkávat s našimi blízkými a mnoho z nás bohužel přichází o práci. Na sociálních sítích i v reálném životě se setkáváme se strachem a dezinformacemi. Lidé neví, jak současnou situaci řešit, jak postupovat nebo jak si vytvořit plán B a zajistit si pravidelný finanční příjem. Zároveň stále více z nás ovládají stavy úzkosti a paniky

Rády bychom v této nelehké době přiložily ruce k dílu a šířily mezi lidmi relevantní informace a osvětu. Spojily jsme proto síly s psycholožkou a psychoterapeutkou Mgr. Klárou Kleczatskou. V následujících dnech pro vás budeme zveřejňovat odborné články týkající se současné situace a jejího vlivu na lidskou psychiku

Jakým tématům se budeme věnovat? 

  1. Stres a jeho vliv na psychiku: jak stres působí na lidské tělo a psychiku, jak pracovat se stavy úzkosti a paniky, vliv karantény na psychiku.
  1. Meditační techniky: mindfulness a dechové cvičení pro zklidnění těla i mysli, Wim Hofova metoda.
  1. Jak zvládnout nakažení koronavirem vás nebo vašich blízkých: jak zvládnout nákazu člena rodiny, jak se vyrovnat se strachem o život svůj a svých blízkých. 
  1. Práce v karanténě, home office a dojíždění za prací: jak pracovat z domova, jak zvládnout dojíždění do práce, pobyt v MHD a kontakt s lidmi, denní režim a tipy na home office. 
  1. Rodina v karanténě a udržení sociálních kontaktů: jak zvládnout přítomnost rodiny 24/7, jak zabavit děti a jak předejít konfliktům v domácnosti.
  1. Plán B: jak se vyrovnat s případnou ztrátou zaměstnání a jak se připravit na budoucnost. 

Mgr. Klára Kleczatská má 20letou praxi, ve které mimojiné zúročuje své zkušenosti ze speciální složky Ministerstva obrany ČR, kde působila jako psycholog v oblasti psychodiagnostiky, speciálního výcviku a rozvoje, psychoterapie a redukce stresu. Mnoho zkušeností má také z práce s klienty v krizové situaci nebo s posttraumatickými potížemi. Ve své soukromé body-psychoterapeutické praxi se věnuje především klientům s psychickými a psychosomatickými problémy, s obtížemi způsobenými nadměrným stresem nebo rozvoji a nácviku sociálních a speciálních dovedností.

Cítit úzkost a paniku je v těchto dnech naprosto normální. Doufáme, že vám články pomohou pochopit, co se v našem těle během stresových situací děje a zvládnete se s touto náročnou situací lépe vyrovnat

Sdílení článků je více než povoleno 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s