6 instagramových účtů, které jsou nabité zajímavostmi a rozšíří vám obzory

I na Instagramu se můžete vzdělávat. Našli jsme pro vás šest účtů, které jsou plné zajímavostí z nevšedních oborů. Tady jsou.

1. Jan Vojáček, funkční lékař

web: https://www.janvojacek.cz

IG: funkcni_lekar
FB: funkcnilekar
Twitter: vojacek_jan

Jan Vojáček je jedním z osvícených lékařů, který se specializuje na funkční medicínu. Co to znamená? Zjednodušeně jde o léčbu, která léčí příčiny a ne následky. Jak sám říká: „Ve své praxi se snažím pomocí funkční medicíny navrátit klientovi jak jeho fyzické, tak psychické zdraví.” Vidět a slyšet jste ho mohli například v Divadle Kampa nebo v Cestách k sobě.

Na sociálních sítích se věnuje lidskému zdraví, psychice, propojení těla i duše a výživě.

2. Margit Slimáková, výživová poradkyně

web: https://www.margit.cz
IGmargit.cz
FBmargit.cz

Margit Slimáková se specializuje na odbornou osvětu v oblasti zdravotní prevence a výživy. Nám se na její práci nejvíc líbí to, že používá zdravý selský rozum. Nebojí se ukázat na podvodné jednání potravinářských firem a rozebírá mýty v oblasti stravování. 

Vidět jste ji mohli například v Herbáři VII na ČT1, pravidelně přednáší a vydala knihu Velmi osobní kniha o zdraví.

3. Jan Lukačevič, vědec a kosmický inženýr

IGlukacevicjan
Twitterjanlukacevic

Jan Lukačevič je kosmický inženýr, který právě dělá doktorát z fyziky plazmatu na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Ptáte se, proč byste ho měli sledovat na Instagramu? Jana The Financial Times a Google zařadili do New Europe 100: seznamu 100 Středoevropanů s největším vlivem na naši budoucnost. Je také jedním z tvůrců modulu, který přistane v roce 2021 na Marsu. 

Na sociálních sítích úspěšně popularizuje vědu a vy se můžete pokochat krásnými fotkami vesmíru a ještě se něco nového dozvědět.

4. Aneta Lukačevičová, výzkumná pracovnice v Botanickém ústavu AV ČR

IGlukacevicova_aneta
FBaneta.lukacevicova

Aneta je sestra Jana Lukačeviče a stejně jako on se věnuje vědě. Jejím oborem ale není fyzika. Studuje evropské lesnictví na Mendelově univerzitě v Brně a zároveň pracuje jako výzkumná pracovnice v Botanickém ústavu AV ČR

Na jejím Instagramu @lukacevicova_aneta můžete sledovat příspěvky z oblasti botaniky, fytopatologie, vegetační ekologie nebo paleoekologie. 

Poznejte více žen, které se zabývají vědou. Najdete je pod hastagem #HolkyVeVědě

5. Adam Gebrian, architekt

IGagebrian
FBgebrian
TwitterAGebrian

Jedním z nejznámějších popularizátorů architektury v Česku je bezesporu Adam Gebrian. Namísto navrhování staveb se rozhodl pro propagaci architektury a zvyšování povědomí o architektonické kultuře. V roce 2015 díky tomu získal titul Architekt roku. 

Možná znáte jeho pořady na Mall.tv: Překvapivé stavby a Plus Minus nebo na TelevizeSeznam: Gebrian VS. 

Na Instagramovém účtu @agebrian občas do příspěvků zamíchá i svůj osobní život, ale nejvíce se věnuje architektuře a veřejnému prostoru v Čechách i v zahraničí.

6. Nina Špitálníková, koreanistka

IGninaamopra
FBnina.amopra
FBKLDR živě: Za 38. rovnoběžkou

Nina Špitálníková vystudovala koreanistiku v Ústavu Dálného východu na Karlově Univerzitě v Praze. Je autorkou knihy Mezi dvěma Kimy a pořádá řadu přednášek o životě v KLDR. Pokud vás toto téma zajímá, sledujte ji na Instagramu i na Facebooku. 

Na instagramovém účtu @ninaampora se věnuje spíše svým cestám do Asie, na facebookové stránce KLDR živě: Za 38. rovnoběžkou rozebírá témata týkající se života a politiky v Severní Koreji. 

  •  

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s