Jeden den na volné noze

Jak si představujete pracovní den člověka na volné noze? Je jeho den plný schůzek, telefonování, a e-mailů nebo to jsou frappucina, paleo bistra, sledování seriálů a několik malých schrupnutí, které ho připraví na hlavní spánek dne? Možná ani jedno.

Dáme si schůzku ráno v 6 v centru

Ještě nikdo (dobrovolně) neřekl. Tak proč v tuhle dobu lidé začínají svůj pracovní den? Být na volné noze má tu výhodu, že můžete spát jak dlouho chcete. Rozložíte si své činnosti do celého dne tak, jak je příjemné vám. Já jsem spíš ranní ptáče a každý den vstávám kolem 7 hodiny. Ráno si pak půl hodiny čtu a 15 minut cvičím.

Snídaně je základ dne

Když člověk ráno běží rozespalý na tramvaj a v práci se na něj hned vysype plná schránka e-mailů, asi si klidnou snídani neužije. Jedno rychlé kafe do ruky to jistí. Doma mám možnost připravit si každé ráno kvalitní snídanikonvici čaje a během jídla ještě shlédnu nějakou zajímavou přednášku na Tedx. A hned ten den začíná líp.

Inspirujte se třeba Mattem Cuttsem a v příštích 30 dnech udělejte něco speciálního.

Messy hair don’t care

Pracuju z domova, tak můžu být celý den v pyžamu… Tahle to bohužel nefunguje. Alespoň ne u mě. To, jak vypadám, ovlivňuje kvalitu mojí práce. Každé ráno se namaluju a obléknu do něčeho pohodlného, ale elegantního. Jak říkala Marilyn Monroe: “Dejte dívce správné boty a ona si dokáže podmanit svět.”

Pravidelná pracovní doba

I freelancer nakonec sklouzne k pravidelné pracovní době. Alespoň malý režim zajistí, že nebudete celý den prokrastinovat. Kolem 6 hodiny zavírám počítač, přestávám psát texty pro klienty a jsem online už jen na telefonu.

Obědová pauza

V zápalu práce se mi nikdy nechce odcházet od počítače a vařit. Pokud ale nejsem v centru a nejdu do restaurace, nic jiného mi nezbývá. Bez pořádného jídla bych neměla energii podávat kvalitní výkon. A tak si kolem 12 hodiny dávám pauzu na přípravu jídla a oběd bez počítače.

Nechat to být je ta nejsložitější asána

Pevná pracovní doba má své výhody. V 5 zabouchnete dveře od kanceláře a do druhého dne přestanete pro firmu existovat. Jak ale zabouchnout pomyslné dveře, když pracujete z domova? Nakonec zjistíte, že odpovídáte na e-maily ještě v 11 večer. Mně pomáhá jít “po práci” na jógu. Odpočinu si, získám novou inspiraci a pročistím si myšlenky. Jestli mě trápí nějaký pracovní problém, po józe ho dokážu vyřešit s čistou hlavou. Ne nadarmo se říká “Jóga je odpověď. Ať už je otázka jakákoliv.”

Jestli se vám zrovna nechce ven, nebo to máte do nejbližšího jóga studia daleko, vyzkoušejte Yogaglo. Najdete tu přes 4 000 profesionálních videí jógy a řízené meditace. Velkou výhodou je, že si můžete si zvolit náročnost i délku lekce.

Zvládám všechno na jedničku

Je věta, kterou rozhodně říct nemůžu. Někdy strčím do kapsy každého workoholika a sypu z rukávu jeden článek za druhým. Jsou ale i dny, které by kondiciogram z filmu „Jáchyme hoď ho do stroje” vyhodnotil jako značně kritické. Takové chvíle máme určitě všichni. Naštěstí pracujeme ve dvou. Díky tomu se můžeme navzájem povzbuzovat a inspirovat.

A jak vypadá váš den na volné noze? Na co jste ve svém harmonogramu hrdí? Dejte nám vědět, jak si organizujete čas, jestli potřebujete mít alespoň malý plán, nebo žijete ze dne na den.

Autor: Linda Mannelová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s