3 filmy, které jen tak z hlavy nedostanete

Také čas od času smutně vzdycháte u ČSFD a ani za boha nemůžete narazit na slušný film? Pojďme se navzájem trošku inspirovat, my klidně začneme. Tady jsou 3 filmy, které nás poslední dobou zaujaly. 

Ona

Snímkem z blízké budoucnosti vás provede sympatický Joaquin Phoenix jako textař Theodore. Ted se živí tím, že pro své klienty píše osobním dopisy. Velmi dojemné dopisy. Zkrátka dokáže z obyčejného přání k výročí nebo k narozeninám vykouzlit emotivní text, ze kterého nezůstane jedno oko suché. Krásné povolání, co říkáte? 

Film není primárně o jeho práci, ale o jeho milostném životě. Ten stojí aktuálně za starou bačkoru. A to přesně do té doby, než si Theodore pořídí nový operační systém jménem Samantha. Možná za to může osamělost, možná sexy hlas Scarlett Johansson, ale netrvá to dlouho a Ted se do této umělé inteligence zamiluje. Jak tohle může dopadnout? To už zjistěte sami. 

CSFD: 76 %

Tip: Tento film má i skvělý soundtrack, občas si ho pouštíme při psaní. 

Případ Sloane

Teď trošku z vážnějšího soudku. Případ Sloane je film o lobbistce Elizabeth Sloaneová, kterou byste asi nechtěli mít za kamarádku a už vůbec ne za šéfku. To nám věřte. Je chytrá, vypočítavá a neštítí se ničeho. Možná právě díky tomu patří ke špičce ve svém oboru. Při sledování filmu se vám v hlavě několikrát mihne myšlenka: „Proboha, to je šílená psychopatka!” Touha po vyhraných případech z ní dělá ještě větší mrchu, než si dokážete představit. Celý film je výborně promyšlený a Jessica Chastain se hlavní role ujala takovým způsobem, že vám občas přeběhne mráz po zádech.

CSFD: 81 %

Varování: Jestli hledáte film pro odreagování, tenhle si rozhodně nepouštějte. 

Stážista

Co se stane, když se náš moderní způsob života propojí se světem našich babiček a dědečků? To vám ukáže film Stážista. Sympatický vdovec Robert De Niro alias Ben Whittaker se rozhodne, že lelkování v důchodu není nic pro něj a přihlásí se na pozici stážisty do velkého e-shopu s módním oblečením. Ten vede úspěšná Jules Ostinová (Anne Hathaway), která je neskutečně zaneprázdněná. To poslední na co má tak čas, je 70letý stážista. Získá si nakonec Ben pozornost své nové šéfky? A co se od sebe mohou tak odlišní lidé naučit?

CSFD: 72 %

Jaké filmy v poslední době zaujaly vás? Sem s nimi. My neustále hledáme nějakou inspiraci, té není nikdy dost. A u filmů obzvlášť ne.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s